• Czołg Löwe - drewniane mechaniczne puzzle 3D DIY

Symbol: 4E90-827D8

Model mechaniczny ze sklejki w postaci puzzli 3D do samodzielnego złożenia. Model jest przeznaczony do codziennego użytku jako przedmiot kolekcjonerski, pamiątka lub obiekt dekoracyjny.

Brak towaru
229.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Darmowa dostawa 0
Paczkomaty InPost (Pobranie) 20.99
Kurier (Pobranie) 35
Dostępność Brak towaru
Waga 3.2 kg
EAN 4815123000044
Zostaw telefon

Panzerkampfwagen VII „Löwe" (niemiecki Löwe - Leo) - projekt niemieckiego superciężkiego czołgu, opracowany w latach 1941-1942 przez firmę Krupp. Projekt został porzucony na rzecz Mouse. Prototyp nie został wykonany - istnieją tylko różne niedokończone rysunki, model również został wykonany z drewna. W jednej z opcji dla czołgu niemieccy projektanci pracowali nad rufową lokalizacją wieży, która była nowym rozwiązaniem dla rozmieszczenia czołgów.

Początkowo czołg miał indeks VK 7001 (K) lub Tiger-Maus. W marcu indeks projektu zmieniono z VK 7001 (K) na VK 7201 (K). Nazwę Panzerkampfwagen VII „Löwe" nadano projektowi na początku 1942 r. Lub w kwietniu 1942 r.

Czołg Leo można uznać za jeden z przykładów „cudownej broni". Zastosowanie tego czołgu może zwiększyć zyski w operacjach taktycznych ze względu na jego małą wrażliwość i wysoką siłę ognia, co umożliwiło pewne niszczenie wrogich czołgów [8], jednak brak aktywności czołgu znacząco wpłynąłby na skuteczność bojową. Rozważając zalety czołgu, należy zwrócić uwagę na dwa punkty. Po pierwsze: do końca wojny w III Rzeszy nie opracowano działa 150 mm, które planowano zainstalować na Lwie. Po drugie: niemiecki teoretyk czołgów Heinz von Guderian w książce „Wspomnienia żołnierza", wspominając o wizycie projektantów czołgów i oficerów Dyrekcji Sił Zbrojnych w listopadzie 1941 r. W celu zapoznania się z przechwyconym czołgiem T-34, wskazuje na obniżenie jakości niemieckiej stali z powodu braku niezbędnej liczba pierwiastków stopowych

Masa bojowa - 80t

Załoga - 6 osób

Kaliber pistoletu - 105 mm

Prędkość na autostradzie -27 km / h

Model mechaniczny ze sklejki w postaci puzzli 3D do samodzielnego złożenia.

Model jest przeznaczony do codziennego użytku jako przedmiot kolekcjonerski, pamiątka lub obiekt dekoracyjny.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny